Tu jesteś:
Start
Z branży
Treść artykułu
 
 
Klienci o nas
 

InfoShare 2012 Konferencja IT i New Media - video

O czym można było usłyszeć podczas 2-dniowej konferencji?

Generalnie o boomie na mobilność, parciu w social media, pochwałę innowacyjności, ale też o tym, jak technologia zmienia nas samych – nasze przyzwyczajenia, zachowania, nawet sposób bycia.

Uderza jednak zapóźnienie nie tylko polskiej, ale i europejskiej gospodarki w kreowaniu i wykorzystaniu nowych technologii, serwisów społecznościowych, mobile tech. Ta, jak powiedział Piotr Pająk, największa rewolucja techniczna w dziejach ludzkości, odbywa się w głównie w USA, Kanadzie, Japonii, Chinach, Australii, z europejskich krajów - goni jedynie Wielka Brytania.

Na potwierdzenie Burtone Lee ze Stanfordu: - Tylko w Sillicon Valley w ostatnich miesiącach 500 tys. miejsc pracy utworzył rynek aplikacji mobilnych.

Omawiając nowoczesne metody budowania marki, by zaangażować użytkowników Paweł Tkaczyk mówił, m.in. o... uczeniu ćwierkania piskląt przez samców pasówki śpiewnej, by zdobyć powodzenie u samic. Dalej zaś o kognitywnej łatwości i remembering self obsługi dobrego produktu.

Fragment wykładu Tkaczyka.

Tomasz Machała opowiadając o projekcie naTemat.pl mówił o odpowiedzi na brak satysfakcji co do poziomu współczesnych mediów i tłumaczył dlaczego komentarze pozwalają zamieszczać tylko na Facebooku (łatwość moderacji) oraz o selektywnym wybieraniu blogerów do współpracy w projekcie.

Fragment wykładu Machały.

Natalia Hatalska swoją tezę, że jesteśmy nowym gatunkiem homo sapiens, uzależnionym od urządzeń elektronicznych, uzasadniła kilkoma zgrabnie dobranymi klipami z YouTube.

Fragment wykładu Hatalskiej.

Maciej Budzich z Mediafun zdradził, że vlogerzy są bardziej wrażliwi i przez to łatwiej ich urazić, niż tradycyjnych blogerów, a ich fetyszem są subskrynenci ich kanałów YT. Przewiduje również komercajlizację vlogów i ich powolne uprofesjonalnianie.

O konieczności angażowania fanów w działania w FB, nie tylko klikanie "Lubię to" mówił Jan Zając, jednocześnie deklasując mityczny edge rank. – Liczba fanów nie zwiększa ilości wyświetleń na tablicach - powiedział.

Na zakończenie kilka liczb od Piotra Grodzkiego ze SpeedNet: tylko w ciągu bieżącego roku odpalono na świecie 850 tys. nowych telefonów z Androidem, a ilość pobranych aplikacji na smartfony wzrosła z 8,2 mld(!) w 2010 do 25 mld do 5.3.2012...

Autor: Andrzej Mróz, Siter 2012

Najnowsze artykuły
 
 
 
Nasze realizacje
 
"Współpraca z firmą SITER jest prawdziwą przyjemnością, dlatego biorąc pod uwagę dotychczasowe wspólnie zrealizowane projekty z czystym sumieniem rekomendujemy ją jako rzetelnego i godnego polecenia wykonawcę stron internetowych."
Monika Fedorek
Marketing Manager
HYDROBUDOWA Gdańsk SA
 
Zobacz także
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktualności
 
21.12.2012
 
12.11.2012
 
12.10.2012