Tu jesteś:
Start
Z branży
Treść artykułu
 
 
Klienci o nas
 

StartUp Weekend Trójmiasto rocks!

- Nawet chyba nie zdajecie sobie do końca sprawy jaki potencjał i perspektywy ma wasz projekt – tak, tuż przed ogłoszeniem grupy Virtual Recruitera zwycięzcami 2. StartUp Weekend Trójmiasto, powiedział Maciej Saganowski z Saganowski&Co/Mobiler.pl.

Chwilę wcześniej grupa autorów Let's Deliver rozniosła wśród publiczności pudełka z pizzą. Zimną. Co było dodatkowym argumentem dla powstania ich aplikacji, mającej na celu optymalizację dostaw fast food-ów. Za swoje pełne ekspresji wystąpienie dostali nagrodę Best Pitch.

Zobacz video - Zwycięski projekt jesiennej edycji StartUp Weekend Trójmiasto.

Nagroda publiczności trafiła do twórców Meetravel. za pomysł aplikacji kojarzącej przypadkowych ludzi podczas przestojów na lotniskach, dworcach, itp. A sami zwycięzcy SWT jesień 2012? Aplikacja Virtual Recruiter ma pomóc osobom poszukującym pracy w przygotowaniu się do rozmów kwalifikacyjnych, poprzez opracowanie zestawów przykładowych pytań branżowych, czy też nagrywanie wystąpień wideo do konsultacji specjalistów, a rekruterom w zdalnym poszukiwaniu pracowników.

Podczas jesiennej edycji StartUp Weekend Trójmiasto, czyli festiwalu kreatywności i innowacyjności programów komputerowych i mobilnych, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni nad pomysłami pracowało 40 osób. Zgłoszono 19 projektów. Po konsultacjach z trenerami, m.in. Krzysztofem Piwowarem z Grupy Nokaut S.A., Michałem Bachryjem z Wirtualnej Polski, Mateuszem Pryczkowskim z Playsoftu, Karoliną Janik z Personal PR, Izą Kielusiak z Fido Intelligence, Lasse Chorem z SW Global Facilitator i Peterem Horstenem z Goyello, teamy skupiły się na 7. pomysłach. Podczas 54-godzinnego maratonu (możliwa była praca non-stop) grupy nie dość, że musiały zaprojektować i wykonać prototyp aplikacji, to jeszcze opracować model biznesowy, zrobić rozeznanie wśród potencjalnych użytkowników i stworzyć spójną i ciekawą prezentację dla jury (Edyta Depta z PPNT, Małgorzata Jasnoch z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Pierre Olivier Monteil z Playsoft, Radosław Czyrko z Xevin Investments i Maciej Saganowski z Saganowski&Co).

Poza trzema nagrodzonymi start-up´ami powstały jeszcze:

  • TV Killer – kreator cyfrowych, interaktywnych bajek dla dzieci w wieku 2-5 l.;
  • Service4Service – aplikacja z ogłaszeniami wymiany usług/umiejętności i oceny efektów;
  • Respondrr – aplikacja do szybkiego ustawiania autoresponderów e-mailowych;
  • Eventification – program dla organizatorów eventów.

Sam jesienny StartUp Weekend Trójmiasto był innowacyjny. Po raz pierwszy można było śledzić finałowe prezentacje grup live w internecie na specjalnym kanale stream (pełne nagranie pod tym linkiem -> http://vimeo.com/album/2147832/video/53412050). A dzięki programowi HootSuite na bocznym ekranie wyświetlały się na bieżąco komentarze do prezentacji i całego SWT.

Impreza zakończyła się rockowym wyskokiem wszystkich zgromadzonych. - Bo wszyscy tutaj macie potencjał gwiazd rocka – uzasadniał prowadzący Lasse Chor.

Zdobywcy Grand Prix – Virtual Recruiter - mieli już wywiad w Radiu Gdańsk, a dodatkowo pojadą wiosną 2013 na Startup Demo Day, dostaną darmowe UXPin TeamPride na rok, SendGrid bronze na 3 miesiące i dostęp do PayLane, promocję i opracowanie strategii przez Whizbrand Group, 50% zniżki na e-booki w O'Reily, 2-dniowe warsztaty dla 2 członków grupy w Innovation Nest w Krakowie, pomoc prawną i zarejestrowanie spółki w jednym z 25 miejsc na całym świecie, szansę na doinwestowanie z Upriser.pl, a także szansę na wyjazd VIP do Doliny Krzemowej i Rio de Janeiro na Globalny Kongres Innowacyjności, plus pakiety oprogramowania warte tysiące dolarów po wygraniu Global Startup Battle.

Autor: Andrzej Mróz, Siter 2012

Galeria

Najnowsze artykuły
 
 
 
Nasze realizacje
 
"Współpraca z Agencją SITER okazała się niezwykle profesjonalna i w pełni satysfakcjonująca. Powierzając jej nasze projekty mamy pewność i gwarancję najwyższej jakości usługi, profesjonalnego doradztwa oraz realizacji na najwyższym poziomie."
Maciej Maciejczyk
Prezes Zarządu
Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o.
 
Zobacz także
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktualności
 
21.12.2012
 
12.11.2012
 
12.10.2012